Triumf Lecha z Villarreal CF rezultatem 3:0 - mistrz PKO Ekstraklasy rywalizować będzie w zmaganiach europejskich wiosną!

Triumf Lecha z Villarreal CF rezultatem 3:0 - mistrz PKO Ekstraklasy rywalizować będzie w zmaganiach europejskich wiosną!

Piłkarscy kibice w Polsce nie mają zbyt często okazji do celebrowania wygranych swojej drużyny w europejskich pucharach i ciężko temu zaprzeczyć. Kluby z polskiej ligi zazwyczaj bardzo szybko przerywają swoją przygodę z międzynarodowymi rozgrywkami i wtedy mogą skoncentrować się jedynie na rodzimych rozgrywkach. W obecnym sezonie jednak wyjątkowe powody do radości mają sympatycy Lecha Poznań. Drużyna mistrza polskiej Ekstraklasy zdołała zakwalifikować się do grupowych zmagań Europa Conference League i od I kolejki dostarcza własnym sympatykom sporo emocji. Mistrz Ekstraklasy w trakcie ostatniej kolejki grupowych rozgrywek rywalizował z Villarreal, a więc bardzo trudnym rywalem. Triumf w tym meczu znaczył, że zawodnicy Lecha zagwarantują sobie awans do pucharowej fazy. Mnóstwo futbolowych ekspertów wątpiło w to, że Lech Poznań będzie w stanie zwyciężyć z lepiej notowanym przeciwnikiem i warto mieć to na uwadze.

Od samego początku tego starcia mistrz Ekstraklasy wyglądał znacznie lepiej niż hiszpański przeciwnik. Bardzo dobrym tego przykładem była bramka Kristoffera Velde, która została strzelona w 27 minucie meczu. Wielbiciele mistrza polskiej ligi oszaleli z radości i dużo mocniej zaczęli dopingować swoich graczy. Pierwsza połowa pojedynku skończyła się wynikiem 1:0 dla Lecha. W II części spotkania zawodnicy mistrza polskiej ligi musieli grać czujnie i jednocześnie poszukiwać okazji na strzelenie kolejnej bramki. Graczy mistrza ligi polskiej strzelili drugiego gola 6 minut po rozpoczęciu gry. W 51. minucie trafienia na dwa do zera ustrzelił Michał Skóraś, który prezentował się w tym meczu niesamowicie. Gracz mistrza PKO Ekstraklasy zdobył drugiego gola trzynaście minut przez zakończeniem meczu, co doprowadziło sympatyków zgromadzonych na stadionie przy Bułgarskiej do szaleństwa. Spotkanie w końcowym rozrachunku skończyło się wynikiem 3:0 dla Lecha, co oznaczało zapewniony awans do fazy pucharowej zmagań Ligi Konferencji. Mistrz Ekstraklasy w fazie grupowej zajął II miejsce. W 1/16 finału Ligi Konferencji będą rywalizować z norweskim Bodo/Glimt.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy