Igrzyska w piłce nożnej - przełomowe widowisko

Igrzyska w piłce nożnej - przełomowe widowisko

Dużymi krokami nadchodzą zawody w Katarze, a przeważająca grupa mężczyzn z zachwytem odlicza nadchodzące doby. W sieci występuje dużo przemyśleń pod kątem tego, jaka grupa zawodników wygra sportowe igrzyska, a która ma na to słabe prawdopodobieństwo. Krytyki w kwestii różnych reprezentantów piłki nożnej też nie zabraknie. Czy te szczególne wydarzenie zapewni nam niesamowite uniesienie?

Nadzwyczajność mundialu w Katarze

Pomimo pokaźnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które aktualnie zostały zrealizowane, te mistrzostwa świata będą ponadprzeciętnie zjawiskowe. Pierwszy raz w historii, mecze pomiędzy drużynami będą miały miejsce na przestrzeni Bliskiego Wschodu, oraz po raz pierwszy w państwie wierzenia islamskiego. Pora roku również jest specyficzna, z uwagi na fakt iż turniej odbędzie się w trakcie jesieni. Jest to również finalny mundial, gdzie współuczestniczyć będą zaledwie 32 zespoły, ponieważ na kolejnym takim turnieju, liczba zespołów rozszerzona zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Kąśliwe spostrzeżenia publiki piłkarskiej

Zbliżające się mistrzostwa są jeszcze bardziej dyskusyjne od swoich wcześniejszych wersji. Rodzą się komentarze, iż wybór obszaru, w którym mistrzostwa świata mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w społeczności piłkarskiej widać gołym okiem spore niezadowolenie. Dookoła mistrzostw świata nieustannie wirowało widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w okresie budowy obiektów sportowych i całej infrastruktury, zmarła ogromna liczba osób, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie powstrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego przełomowego turnieju dla bogatego państwa, jakim jest Katar.

Kto wzniesie złote trofeum?

Mimo sporej niechęci aniżeli uznania w stosunku do gospodarza wydarzenia, i tak miliony kibiców biorą aktywny udział w procesie, typując przeróżne drużyny do wygrania całego turnieju. Najczęściej wybieranymi faworytami do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy